Що таке біологічний зворотний зв'язок?
Спинальні тренажери-коректори Spinomed ефективні завдяки «принципу біологічного зворотного зв'язку». Давайте розберемося, що це таке?
Біологічний зворотний зв'язок — явище, яке використовується в формуванні поведінки. Він включає неусвідомлену реакцію у відповідь на дію зовнішніх подразників. За допомогою певних методів неусвідомлені дії трансформуються в усвідомлений поведінковий стереотип. Таким чином, пацієнти можуть навчитися використовувати зовнішні подразники собі на благо.
Як біологічний зворотний зв'язок може допомогти при остеопорозі?
Професор Helmut W. Minne спільно з компанією medi розробив тренажер-коректори Spinomed та Spinomed active. Система гнучких ременів і металева шина дозволяють "включити" біологічний зворотний зв'язок, який допоможе пацієнту зменшити біль або позбутися від нього.
Якщо людина з надітим тренажером-корректором Spinomed почне горбитись, ортез за допомогою тиску на ключиці нагадає про необхідність прийняти правильну поставу. У відповідь користувач напружує м'язи тулуба і намагається утримати тіло в правильному положенні. Ці події повторюються кілька разів на день, що тренує м'язи.
Дослідження підтверджують ефективність Spinomed
Тренажер-коректор зміцнює м'язи та зменшує біль у спині. Також поліпшується відчуття балансу і зменшується ризик падіння, що знижує ймовірність подальших переломів. Ефект зміцнення м'язів ортезів Spinomed і Spinomed active був підтверджений у двох рандомізованих клінічних дослідженнях. 1,2 Нижче наведені результати досліджень:
- М'язи живота стають сильнішими на 56%;
- Кут кіфозу зменшується на 11%;
- Біль зменшується на 47%;
- Рівень щоденної активності збільшується на 54%;
- Загальний фізичний стан поліпшується на 18%;
- Тренажер-коректор Spinomed зменшує ризик падіння і, отже, ризик подальших переломів, оскільки використання виробу покращує відчуття балансу на 25%.
Видатні спеціалісти з лікування остеопорозу звертають увагу на необхідність відновлення фізіологічної біомеханіки хребта після перелому. Як видно з досліджень, Spinomed та Spinomed active успішно справляються з даним завданням. 3
Джерела та посилання
1 Pfeifer M et al. Die Wirkungen einer neu entwickelten Rückenorthese auf Körperhaltung, Rumpfmuskelkraft und Lebensqualität bei Frauen mit postmenopausaler Osteoporose. Eine randomisierte Studie. Am J Phys Med Rehabil 2004;83(3):177-186.
2 Pfeifer M et al. Die Wirkungen von zwei neu entwickelten Rückenorthesen auf Rumpfmuskelkraft, Körperhaltung und Lebensqualität bei Frauen mit postmenopausaler Osteoporose. Eine randomisierte Studie. Am J Phys Med Rehabil 2011;90(5):805-815.
3 DVO. Prophylaxe, Diagnostik und Therapie der Osteoporose bei postmenopausalen Frauen und bei Männern. 2017; S. 196-200. Published online at: www.dv-osteologie.org/dvo_leitlinien/dvo-leitlinie-2017 (last accessed 26.06.2018).